SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockertång 4542644
nr 454 2644
Sockertång
Georg Jensen, Silver, 20-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 19 februari 2007
kl 17:11:47
800 kr
650 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Georg Jensen
dansk silversmed och skulptör, 1866-1935.